Choď na obsah Choď na menu
 


Historia

Prvé vozidlá boli poháňané parou. V roku 1769 francúzsky vojak Nicolas Cugnot zostrojil parný voz na ťahanie kanóna (Cabriot). Pohyboval sa približne rýchlosťou 5 km/h a musel každých 10 minút zastaviť, aby sa vyrobila nová para. Pre predné koleso s dvomi piestami vyrábal paru veľký medený kotol umiestnený vpredu. Lenže pri prvej jazde sa vozidlo rozbilo, pri náraze do steny.

Richard Trevithick z Anglicka staval skúšobné cestné vozidlá. Začiatkom štyridsiatych rokov predminulého storočia pravidelne premávali na linkách z Londýna a do Londýna parné dostavníky. Boli však nemotorové, komplikované a ničili cesty. V roku 1859 Etienne Lenoir z Belgicka zdokonalil nový, ľahší typ motora.
Palivo – uhoľný plyn – spaľovalo sa vo valci, namiesto spaľovania uhlia mimo parného kotla. Tomuto procesu sa hovorí vnútorné spaľovanie. Neskôr Nicholas Otto vynašiel štvortaktný cyklus, čím umožnil vznik výkonnejších motorov. Už vtedy sa v Spojených štátoch amerických vyrábal benzín – palivo oveľa vhodnejšie na použitie ako uhoľný benzín. Po tom, ako sa začali konštruovať vozidlá, ktoré spájali novú technológiu s ideálnym palivom – benzínom, už nič nebránilo prudkému rozmachu motorových vozidiel.


Roku 1874 sa vo Viedni objavilo vozidlo so štvortaktovým motorom a štyrmi kolesami, nazývané prvým autom. Nejazdilo však na benzín, ale na uhoľný plyn, preto sa z neho nikdy nemohlo stať dobre fungujúce vozidlo. Ľudia sa sťažovali na hluk, ktorý spôsoboval primitívny motor a kovové obruče kolies. Jeho konštruktér Siegfried Marcus sa nakoniec tohto projektu vzdal.

V 80. rokoch 19 storočia Karl Benz a Gottlieb Daimler nezávisle od seba skonštruovali benzínový motor. Roku 1885 Karl Benz vyrobil trojkolesové vozidlo, prvý osobný automobil, ktorý sa verejne predával zákazníkom – Motorwagen. Na rozdiel od iných "áut" to nebol len upravený konský koč. Benzov automobil bol od základu konštruovaný ako motorové vozidlo s oceľovým podvozkom.

V 90. rokoch 19.storočia Francúzi René Panhard a Emile Levassor zostrojili prvý osobný automobil s motorom vpredu (dnes už má väčšina áut takto umiestnený motor). História automobilizmu 1.časť

Prvé autá boli vyrábané ručne a boli dosť drahé, takže si ich mohli dovoliť iba bohatí ľudia. Roku 1902 mladý mechanik zo Spojených štátov amerických založil automobilovú spoločnosť, ktorá niesla jeho meno – Ford. Toto meno sa stalo jedným z najznámejších na svete a Model T – najslávnejším Fordovým autom. Henry Ford chcel skonštruovať natoľko cenovo dostupné auto, aby si ho mohla kúpiť každá rodina. V roku 1908 vynašiel systém montážnej linky, ktorý umožnil zostavovať súčasne viacero áut. Týmto spôsobom mohol Ford vyrábať autá lacnejšie ako hocikto iný. Na rozdiel od konkurentov ponúkal len jeden model, čím udržiaval nízku cenu. Model T sa začal roku 1909 predávať za 850 dolárov, ale o sedem rokov neskôr klesla jeho cena na 260 dolárov! V priebehu niekoľkých rokov Ford zdvojnásobil počet áut v Spojených štátoch amerických. Továrne v Austrálii, Nemecku a vo Veľkej Británii tiež vyrábali Model T alebo "Tin Lizzie" (Plechová Líza), ako sa ľudovo tomuto autu hovorilo.

Do roku 1927, keď sa Model T prestal vyrábať, bolo vyrobených 15 miliónov kusov. Najúspešnejšie auto všetkých čias je VW Beetle – 20 miliónov kusov do roku 1983.

 

Náhľad fotografií zo zložky Historicke Auta

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Essay writing practice esl

(BuyEssayOnline, 5. 8. 2021 21:01)

Essay writing practice esl .


Order NOW!!! https://clashofcryptos.trade/wiki/The_Fact_About_essaypro_That_No_One_Is_Suggesting


UYhjhgTDkJHVy

Statement of authorship dissertation example

(BuyEssayOnline, 5. 8. 2021 4:24)

Statement of authorship dissertation example .


Proceed to Order!!! https://mcmahanwalls2.livejournal.com/profile


UYhjhgTDkJHVy

Thesis statement cat rain ernest hemingway

(BuyEssayOnline, 4. 8. 2021 12:03)

Thesis statement cat rain ernest hemingway .


Order NOW!!! https://www.fcc.gov/fcc-bin/bye?https://telegra.ph/Everything-about-Essay-Pro-05-02


UYhjhgTDkJHVy

Free essays of jesus and mohammed

(BuyEssayOnline, 3. 8. 2021 18:21)

Free essays of jesus and mohammed .


Proceed to Order!!! https://ai-db.science/wiki/The_Ultimate_Guide_To_essayprocom


UYhjhgTDkJHVy

Čítali ste to - potom XEvil 5.0 naozaj funguje!!

(Mashaogyhox0112, 2. 8. 2021 16:13)

Čítal si to? Potom XRumer a XEvil funguje!!!

Chcete písať svoj text na 12.000.000 (12 milióny!) webové stránky? Žiadny problém - s novým" XEvil 5.0 + XRumer 19.0.8 " softvérový komplex!
Blogy, fóra, tabule, obchody, návštevné knihy, sociálne siete - všetky motory s akýmikoľvek captchas!
XEvil tiež kompatibilný s akýmikoľvek programami SEO / SMM a skriptmi a môže prijímať captchas z ľubovoľného zdroja. Skús to! ;)

Považovať, Mashegyhox9214

P.S. K dispozícii sú obrovské zľavy (až 50%!) pre krátku recenziu o XEvil na akomkoľvek populárnom fóre alebo platforme. Stačí požiadať oficiálnu podporu o zľavu!

Popular article review ghostwriting service for university

(BuyEssayOnline, 2. 8. 2021 10:17)

Popular article review ghostwriting service for university .


Proceed to Order!!! https://bizsugar.win/story.php?title=we-have-the-very-best-ideas-about-university#discuss


UYhjhgTDkJHVy

Mod production in lieu of of good enough heart

(StronJer, 1. 8. 2021 12:33)

https://gee.su/DKOXa https://gee.su/shyFP https://qps.ru/2dh4D https://clck.ru/WPqrV https://gee.su/encqL https://qps.ru/PTZXK https://gee.su/cDfux https://qps.ru/OGmCq https://qps.ru/O7Nel https://qps.ru/PUxf2 https://qps.ru/uslV6 https://clck.ru/WPdrh https://cutt.us/IkiXB https://gee.su/TQEdW https://gee.su/lbIeL https://gee.su/khWiT https://gee.su/dbmL5 https://clck.ru/WPhVn https://qps.ru/Dychs https://qps.ru/MRu6D
https://gee.su/RojvF https://qps.ru/FBdIW https://qps.ru/lNIa0 https://gee.su/HDQJK https://qps.ru/g7YvA https://gee.su/gYhqd https://qps.ru/iktCh https://clck.ru/WPjaM https://cutt.us/NHuUH https://clck.ru/WPqCo https://clck.ru/WPaW2 https://gee.su/09nxD https://qps.ru/Dxu0U https://qps.ru/TMu8W https://qps.ru/CyQ9b https://clck.ru/WPt4C https://qps.ru/v1OZ2 https://qps.ru/NTIP0 https://clck.ru/WPQZZ https://clck.ru/WPSrt
https://gee.su/8MzHq https://gee.su/YxIdv https://qps.ru/Npdoy https://qps.ru/0f7XZ https://gee.su/Kqm9G https://qps.ru/QMVkz https://gee.su/EMgBC https://gee.su/Nm4VO https://qps.ru/1zycX https://qps.ru/uJ5kI https://clck.ru/WPkHm https://qps.ru/HGbrz https://qps.ru/pzJdy https://qps.ru/tBIWz https://clck.ru/WPr84 https://qps.ru/jMwfi https://gee.su/xrTjM https://qps.ru/Lb265 https://qps.ru/I1Elw https://clck.ru/WPW4N

adapasersoxopsy jpovl

(pharmacepticacom, 1. 8. 2021 9:55)

erectile pills sample https://www.pharmaceptica.com/

Bitcoin NEO to the Moon - BNEO - New era of Crypto!

(bneoshPheni, 1. 8. 2021 8:30)

Bitcoin NEO uses peer-to-peer technology to operate with no central authority or banks; managing transactions and the issuing of bitcoins is carried out collectively by the network.
Emission 21 000 000 coins (max supply).

To start using Bitcoin NEO:
Use Metamask or TrustWallet
Add smart-contract address 0xdf788c7280b3940a7ebb44c06cd9389167a9aff0, Bitcoin NEO, BNEO, Decimals - 18
Buy or add BNEO to your wallet
Based on the Bitcoin Smart Chain network, we provide reliable and fast transactions anywhere in the world, and your funds will always be safe.

Site - https://bitcoin-neo.com/?from=x
Buy tokens - https://bitcoin-neo.com/private-sale?from=x
Airdrop - https://bitcoin-neo.com/airdrop?from=x


Distribution BNEO
Team - 10%
Partners - 5%
Reserve - 14%
Promotions - 7%
Airdrop - 2%
Private Sale - 17%
Pre-Sale - 24%
Main Sale - 21%


Resources:
https://t.me/bneo_channel
https://t.me/bneo_chat
https://twitter.com/bneo_crypto
https://bneo.medium.com/

University of toronto writing centre thesis statement

(BuyEssayOnline, 1. 8. 2021 2:11)

University of toronto writing centre thesis statement .


Order NOW!!! https://vdo.com.ua/user/profile/53266


UYhjhgTDkJHVy

Chic handle in the stimulated by upstanding temperament of person

(StronJer, 31. 7. 2021 7:34)

https://gee.su/GVqID https://cutt.us/Oymbb https://gee.su/6EC8W https://clck.ru/WPZmS https://clck.ru/WPVwg https://qps.ru/JrIfO https://qps.ru/FYGNI https://qps.ru/d3Rkr https://gee.su/tBNKb https://clck.ru/WPnpk https://qps.ru/PIv4W https://gee.su/MUExb https://gee.su/hu0WJ https://clck.ru/WPVvR https://qps.ru/lbTiv https://qps.ru/zZPXL https://clck.ru/WPV9E https://qps.ru/J2ok7 https://qps.ru/g2ZaY https://qps.ru/rNuJ6
https://gee.su/iquoQ https://gee.su/z04cM https://qps.ru/cdAjM https://qps.ru/ePTYi https://gee.su/qfTui https://qps.ru/2Z3hp https://qps.ru/prFMz https://gee.su/YdswU https://qps.ru/usXPz https://qps.ru/iGL4o https://qps.ru/6HIJT https://gee.su/xpYam https://gee.su/TmuOo https://gee.su/QCnu3 https://qps.ru/hDltL https://gee.su/lYsax https://clck.ru/WPfVQ https://clck.ru/WPf9G https://qps.ru/rnMC9 https://clck.ru/WPSMD
https://clck.ru/WPnMX https://clck.ru/WPT9S https://qps.ru/VknXO https://qps.ru/Q9HoS https://clck.ru/WPdhG https://qps.ru/DbqP0 https://gee.su/4KBZV https://clck.ru/WPTnj https://gee.su/fyBnY https://qps.ru/X7w3y https://gee.su/VckOF https://clck.ru/WPPxH https://clck.ru/WPRnD https://qps.ru/b6B8Z https://clck.ru/WPRaR https://qps.ru/PBelD https://clck.ru/WQ4S7 https://gee.su/062lu https://qps.ru/MQA9t https://gee.su/lUVf4

Quality products and drugs only here https://bit.ly/3wlPWWx

(Pap, 31. 7. 2021 6:42)


Quality medical products at a low cost. Worldwide delivery

https://bit.ly/3rLBBis

Gabriel okara once upon a time essay

(BuyEssayOnline, 30. 7. 2021 18:58)

Gabriel okara once upon a time essay .


Order NOW!!! https://clashofcryptos.trade/wiki/Rumored_Buzz_on_Buy_Essay


UYhjhgTDkJHVy

Obscure commodity a substitute alternatively of good time

(StronJer, 30. 7. 2021 11:44)

https://qps.ru/FJf3C https://clck.ru/WPRd6 https://qps.ru/rAUhF https://clck.ru/WPgPP https://qps.ru/IC2yG https://gee.su/De37W https://qps.ru/nDyQZ https://clck.ru/WS6tK https://qps.ru/v1IwD https://qps.ru/iu8yz https://clck.ru/WPX7E https://clck.ru/WQTWt https://qps.ru/KXjkS https://qps.ru/3GCer https://qps.ru/mvFQO https://qps.ru/AfHsT https://clck.ru/WPVEw https://clck.ru/WPga8 https://gee.su/pQUXn https://gee.su/tN6QC
https://gee.su/JRyUW https://gee.su/2Xc3K https://gee.su/NQRsU https://qps.ru/6KdQC https://qps.ru/ab7ld https://qps.ru/rHYGB https://clck.ru/WPW6S https://qps.ru/WsfQZ https://qps.ru/prNyM https://gee.su/4ASHt https://clck.ru/WPYWz https://clck.ru/WPVRE https://clck.ru/WPjVU https://qps.ru/RIuNn https://gee.su/up3Jm https://gee.su/jBrFK https://cutt.us/wjpGe https://qps.ru/xu0Ft https://gee.su/N26lq https://clck.ru/WPmqe
https://clck.ru/WPkRf https://qps.ru/IWgMH https://gee.su/KkZfH https://clck.ru/WPfEV https://qps.ru/lNRM4 https://qps.ru/jvFIq https://gee.su/ewJ4S https://qps.ru/nQ9az https://gee.su/r647A https://qps.ru/cRDEW https://clck.ru/WPrWp https://clck.ru/WPXVv https://qps.ru/MqnsQ https://gee.su/Ht0Lv https://qps.ru/C489s https://gee.su/4WAkn https://gee.su/WBlk6 https://clck.ru/WPP8R https://qps.ru/G8HoD https://clck.ru/WPo3G

Write a reg file windows 7

(BuyEssayOnline, 30. 7. 2021 2:46)

Write a reg file windows 7 .


Order NOW!!! https://www.bookmark-zulu.win/15-hilarious-videos-about-studubay-review


UYhjhgTDkJHVy

Discover How The Foods You're Eating Each Day Are Making Your Fat Cells SICK

(JesseTax, 29. 7. 2021 18:25)

https://bit.ly/3y8bt5A One of your body's major fat-burning hormonal agents LOWERS when you go on a diet?

Research study has actually revealed that this important hormonal agent stop by as high as 50% after just 7 days of dieting!

The worst part is, the longer you try to diet plan, the worse it obtains, which is why numerous "serial dieters" regularly struggle to keep the weight off (if they shed it at all ...).

The excellent news is we're mosting likely to share the nourishment techniques to INCREASE your body's natural fat-burning hormones securely as well as naturally! https://bit.ly/3y8bt5A

Green commodity a substitute alternatively of adroit temperament of life

(StronJer, 29. 7. 2021 16:47)

https://clck.ru/WPvnz https://qps.ru/coMxz https://gee.su/9yr2T https://qps.ru/FBpJe https://cutt.us/rkcVk https://qps.ru/eC0XR https://clck.ru/WPaGN https://gee.su/fTUhB https://gee.su/9JHBI https://qps.ru/GLbBQ https://qps.ru/BDGzs https://qps.ru/SA3zG https://gee.su/cg09s https://clck.ru/WPhf8 https://clck.ru/WPTSH https://gee.su/k8iah https://gee.su/gxb1W https://gee.su/aZqVr https://gee.su/lyraW https://clck.ru/WPgtC
https://clck.ru/WPVuA https://gee.su/hm791 https://qps.ru/rS7C8 https://qps.ru/HAjrZ https://clck.ru/WPXno https://cutt.us/brdhu https://gee.su/dFubn https://qps.ru/AzXiG https://qps.ru/5beys https://clck.ru/WPTYX https://qps.ru/d4uQJ https://qps.ru/bheIy https://gee.su/YodmV https://gee.su/wWHJm https://gee.su/RNrc2 https://gee.su/XaT2C https://qps.ru/4h9ka https://gee.su/sXcpI https://clck.ru/WQ3Kh https://clck.ru/WPr24
https://clck.ru/WPWRK https://gee.su/Cb8h4 https://gee.su/WpgYw https://clck.ru/WPSZs https://gee.su/Q6sKR https://gee.su/VaTl6 https://qps.ru/1qnfu https://qps.ru/Mv9XV https://gee.su/DSbIu https://clck.ru/WPPgs https://clck.ru/WPSMH https://qps.ru/6BrL9 https://gee.su/WKATb https://gee.su/kuEm0 https://gee.su/eXdJI https://qps.ru/xyF7I https://gee.su/wHls5 https://qps.ru/f1izS https://qps.ru/u5PlT https://gee.su/ynUKM

friends, movies, fashion, actors, trends, social

(Jasoncok, 29. 7. 2021 6:29)

I'm pretty easy going and down to earth. I enjoy Programming with my friends which we try to every month.

Current commodity in the distress good beforehand

(StronJer, 28. 7. 2021 21:24)

https://gee.su/0a4kZ https://qps.ru/GE1UC https://qps.ru/lzdvy https://gee.su/35BKF https://qps.ru/rowA2 https://clck.ru/WPksV https://clck.ru/WPoXU https://clck.ru/WPQtL https://qps.ru/LbF1Q https://gee.su/O2C0I https://gee.su/9503e https://clck.ru/WPedd https://gee.su/7Z832 https://qps.ru/1KJTk https://clck.ru/WPkEg https://clck.ru/WPcNL https://qps.ru/g0zFi https://gee.su/t2PVM https://gee.su/yXAT9 https://qps.ru/jTUQ7
https://qps.ru/GWNs6 https://clck.ru/WPchw https://gee.su/wLSe9 https://clck.ru/WPjfY https://gee.su/uX5EJ https://qps.ru/ZvGu0 https://qps.ru/mPRrg https://qps.ru/oPdcL https://clck.ru/WPcxN https://qps.ru/PTpYc https://qps.ru/1dwtA https://gee.su/Ucfqw https://qps.ru/25gNi https://gee.su/SvH7C https://qps.ru/vr1IX https://clck.ru/WPVZA https://gee.su/xgy4C https://gee.su/e9F0k https://clck.ru/WPiH3 https://qps.ru/GjmI7
https://clck.ru/WPRXQ https://qps.ru/M85c6 https://clck.ru/WPbqU https://gee.su/LA2Cj https://clck.ru/WPRmU https://cutt.us/AUhnM https://qps.ru/dyULt https://gee.su/dOcwa https://clck.ru/WPZj4 https://gee.su/zfJqh https://clck.ru/WPQ5D https://gee.su/GwMoV https://gee.su/6kZml https://clck.ru/WPX6D https://qps.ru/28PM7 https://qps.ru/Lx6N9 https://qps.ru/j0fcK https://gee.su/YL8kA https://gee.su/KPhfV https://qps.ru/pKnfI

corona virus is changing the world!

(Mariocek, 27. 7. 2021 8:02)

Hello. And Bye.


« predchádzajúci

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31

následující »